28 Oct Naujienos Vilniaus agroekologijos mokymo centre
Šių metų vasarą birželio 27 – liepos 4 dienomis dalis mūsų centro mokinių kartu su mokytojais Margarita Volodkiene ir Ronaldu Dudzinskiu dalyvavo jaunimo mainų projekte „Nuo IKT iki karjeros“ („Z TIK do karjery“). Projektą finansuoja Europos Sąjunga pagal Erasmus+ programą ir Lietuvos Lenkijos Tarptautinių jaunimo mainų programą.
Pagrindinės projekto veiklos įgyvendintos Lenkijoje ECKiW OHP Roskoše. #OHP
Projekto tikslai ir uždaviniai:
- į darbo rinką ateinančius jaunuolius aprūpinti reikiamomis žiniomis,
- planuoti savo profesinę karjerą pagal savo polinkius,
- naudojant šiuolaikines informacines ir komunikacijos technologijas kurti paraiškos dokumentus kasdieniame darbe,
- įgyti įgūdžių ir patirties atliekant darbo pokalbių simuliacijas,
- integracija ir tarpusavio supratimas tarp dalyvių iš Lenkijos ir Lietuvos,
- Europos sąmoningumo ir tapatybės stiprinimas,
- kultūrinio sąmoningumo didinimas ir kultūrų dialogo kūrimas,
- skatinti Europos šalių kultūrinę įvairovę,
- ugdyti solidarumo jausmą, toleranciją ir supratimą apie įvairovę.
Mūsų centro jaunimas, kurdamas dviejų kultūrų (Lietuvos ir Lenkijos) dialogą, įgijo svarbios patirties. Mokiniai ne tik patobulino žinias karjeros srityje, sužinojo daug patarimų apie darbo pokalbio eigą, bet ir išnaudojo informacinių komunikacinių technologijų galimybes siekiant įsidarbinti. Mokiniai, naudodami IKT įrankius, bendravo, atliko grupinius darbus, kūrė CV, išklausę stilisto paskaitų, derino aprangą darbo pokalbiui, išanalizavę pokalbio su darbdaviais tinkamas ir netinkamas vaidybines situacijas, sukaupė neįkainojamos patirties. Sudėtingiausias iššūkis – darbo pokalbio simuliacija. Jaunuoliai, atėję į pokalbį su darbdaviais, parodė savo gebėjimus ir išbandė save. Projekto rezultatas – kūrybiškas jaunuolių darbas – filmo scenarijų kūrimas ir įgyvendinimas. Filmo nuoroda: https://youtu.be/lWBa06OCn6Q?feature=shared Taigi verta tikėtis, kad projekto metu įgytos žinios pravers ateityje, o užsimezgęs draugiškas dialogas neišblės ir atvers naujų galimybių.
Taip pat, Vilniaus agroekologijos mokymo centre vyko pilietiškumo ir gynybos mokymai. 9-os klasės mokiniams buvo surengti pilietiškumo ir gynybos užsiėmimai, kuriuos vedė Lietuvos Šaulių sąjungos instruktoriai. Mokymų metu mokiniai įgijo žinių apie pagrindinius šalies gynybos principus, savanorišką tarnybą ir pilietiškumo svarbą, taip pat praktiškai išbandė įgūdžius, reikalingus įvairiose gyvenimo situacijose. Dėkojame Šaulių sąjungos instruktoriams už profesionalų mokymą bei jų pastangas skatinti jaunimo sąmoningumą ir atsakomybę už valstybės gerovę.