Dronų kursai VSAT pareigūnams Vilniaus agroekologijos mokymo centre

Vilniaus agroekologijos mokymo centras, bendradarbiaudamas su „Drone Academy“ (MB „Leadas“), pradėjo specializuotus dronų mokymus Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnams. Ši iniciatyva, paremta socialiniu bendradarbiavimu, siekia pagerinti pareigūnų technologines kompetencijas, suteikiant išsamias teorines žinias licencijoms įgyti ir išmokti praktinius dronų valdymo įgūdžius.

Mokymų etapai

Technologijoms vis labiau integruojantis į šiuolaikines teisėsaugos veiklas, dronų valdymo įgūdžiai tampa esminiais, ypač pasienio apsaugos srityje. Atsižvelgiant į tai, užmegztas bendradarbiavimas tarp Vilniaus agroekologijos mokymo centro, „Drone Academy“ ir VSAT siekia pasiūlyti struktūruotą, aukšto lygio mokymų programą, atitinkančią augančius pareigūnų operacinius poreikius.

Mokymai vyksta trimis etapais, iš viso dalyvaujant 63 VSAT pareigūnams. Kiekvienas etapas apima esminius dronų valdymo aspektus, užtikrinant, kad visi dalyviai po mokymų turėtų ne tik teorines žinias, licencijas, bet ir praktinius įgūdžius. Programa sukurta atsižvelgiant į pareigūnų darbą bei specifinius pasienio apsaugos poreikius.

Dronų teorija ir praktika

Mokymų programa yra suskirstyta į dvi pagrindines dalis: teorinę ir praktinę.

  1. Teoriniai mokymai
    Pirmajame mokymų etape pareigūnams suteikiamos išsamios teorinės žinios apie dronų reguliavimą, saugumo protokolus ir skrydžių mechaniką. Baigus teorinę dalį, dalyviai gauna du svarbius pažymėjimus:
    • Atvirosios kategorijos A1/A3 pažymėjimas
    • A2/STS pažymėjimas
  2. Praktiniai mokymai
    Sėkmingai baigę teorinę dalį ir gavę pažymėjimus, dalyviai pereina prie praktinių užsiėmimų. Praktiniai mokymai vyksta vadovaujant Vilniaus agroekologijos mokymo centro dėstytojams ir „Drone Academy“ instruktoriams. Šių sesijų metu dalyviai įsitraukia į realias dronų valdymo situacijas, imituojančias galimus scenarijus pasienio apsaugos srityje. Ši mokymų dalis yra itin svarbi, nes jos metu pareigūnai įgyja gebėjimų saugiai ir efektyviai valdyti dronus kasdienėje veikloje.

 

Bendradarbiavimo svarba

Šios mokymų programos sėkmė pabrėžia bendradarbiavimo tarp švietimo įstaigos, specializuoto privataus sektoriaus partnerio ir valstybinės institucijos naudą. Vilniaus agroekologijos mokymo centras užtikrina mokymams reikalingą akademinę bazę ir patalpas, o „Drone Academy“ (MB „Leadas“) teikia techninę ekspertizę ir prieigą prie moderniausių dronų technologijų. Tuo tarpu VSAT pareigūnai į mokymo programą įneša realius operacinius poreikius ir reikalavimus.

Šis bendradarbiavimas garantuoja, kad mokymai yra ne tik išsamūs, bet ir praktiški, bei atitinka naujausias dronų technologijų ir teisėsaugos tendencijas. Sujungus visų trijų partnerių stipriąsias puses, programa siūlo unikalią mokymosi patirtį, kuri ruošia pareigūnus realioms situacijoms pasienyje.

Ateities perspektyvos

VSAT pareigūnams įgyjant vis daugiau dronų valdymo įgūdžių, šios iniciatyvos poveikis atsispindės keliuose pasienio apsaugos lygmenyse. Dronai suteikia reikšmingą pranašumą stebint sunkiai prieinamas vietoves, renkant žvalgybos duomenis ir greitai reaguojant į įvykius pasienyje. Šių naujų įgūdžių dėka, pareigūnai galės efektyviau ir tiksliau atlikti savo pareigas.

Be to, ši mokymų programa sukuria precedentą tolimesniam skirtingų sektorių bendradarbiavimui, parodydama, kaip švietimo įstaigos, privačios įmonės ir valstybinės institucijos gali kartu kurti inovatyvius sprendimus, atliepiančius esamus poreikius.

Apibendrinant, Vilniaus agroekologijos mokymo centre vykdomi dronų mokymai VSAT pareigūnams yra aiškus pavyzdys, kaip trišalis bendradarbiavimas gali skatinti technologinę pažangą ir stiprinti nacionalinio saugumo pastangas. Kadangi technologijos toliau tobulėja, tokios partnerystės taps vis svarbesnės, ruošiant teisėsaugos pareigūnus ateities iššūkiams.