Erasmus+ mokymai Turine

2022 m. gegužės 23-27 dienomis Turine (Italija) vyko Erasmus+ programos „AGROPLIUS“ projekto mokymai „Modernios pro-ekologinės maisto logistikos tendencijos“. Mokymuose dalyvavo 18 žmonių: 4 mokytojai iš Vilniaus agroekologijos mokymo centro, 4 mokytojai iš dviejų Lenkijos Palenkės vaivadijos profesinių mokyklų ir 10 logistikos darbdavių atstovų iš Lenkijos.

Mokymų programa apėmė temas apie „žaliąjį“ ir tvarų maisto transportavimą, apsilankymą Turino IIS Galilei Ferrari logistikos profesinėje mokykloje, taip pat dviejose logistikos industrijoje dirbančiose įmonėse – SITO INTERPORTO TORINO ir OSCALITO.

Mokymų dalyviai susipažino su transporto saugos ir maisto logistikos aspektais, Italijoje galiojančiu teisiniu reglamentavimu šioje srityje, prekių pakuočių vaidmeniu prekyboje. Taip pat buvo apibūdintos tinkamo maisto gabenimo sąlygos. Buvo aptarti medžiagų ir gaminių, kurių paskirtis sąlytis su maistu, gamintojų ir platintojų įsipareigojimai bei pagrindinių Pjemonto regiono maisto produktų transportavimo įmonių patirtys.

Mokymai buvo labai įdomūs, turiningi ir naudingi daugeliui dalyvių. Jie grįžo su naujomis idėjomis, įgiję žinių tvaraus transporto ir didesnio aplinkosauginio sąmoningumo srityje. Dalyviai atnaujino žinias apie šiuolaikines proekologines maisto logistikos tendencijas ir pastaruoju metu turi galimybę praktiškai pritaikyti žinias bei patirtį, kad būtų išlaikytas projekto ir jo rezultatų tvarumas.

 Projektų vadovė Veslava Gaidulevič