Hakatonas

2021 m. lapkričio 25–26 d. Vilniaus agroekologijos mokymo centro darbuotojų komanda dalyvavo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) kartu su tarptautine energetikos bendrove „Ignitis grupė“ organizuotame hakatone. Hakatono dalyviai dvi dienas trukusiame renginyje sprendė aktualius su skaidrumo užtikrinimu susijusius iššūkius ir ieškojo unikalių priemonių antikorupcinei aplinkai užtikrinti. Viso hakatono metu su dalyviais savo žiniomis ir patarimais dalijosi savo srities profesionalai-mentoriai. Tai vyko lyg savotiškas praktinis  mokymasis.

Antikorupcinės aplinkos kūrimo hakatonas vyko nuotoliniu būdu, o jo metu komandos, kurias sudarė nuo 4 iki 7 žmonių, sprendė vieną iš pateiktų penkių iššūkių:

  1. Kaip galėtume padėti žmonėms atpažinti korupcinio pobūdžio pažeidimus?
  2. Kaip galėtume sukurti aiškią, paprastą ir vartotojų pasitikėjimą keliančią pranešimų kanalų sistemą?
  3. Kaip galėtume kelti už korupcijos prevenciją atsakingų specialistų kvalifikaciją?
  4. Kaip galėtume paskatinti visuomenę imtis skaidrumą skatinančių veiksmų?
  5. Kaip galėtume panaudoti atvirus duomenis didinant įstaigų skaidrumą?

Mūsų komanda, kurią sudarė VAMC direktorius Valdas Kazlauskas, VAMC licėjaus vedėja Diana Ilevičienė, VAMC „Dieveniškių S. Karczmaro amatų kiemas“ filialo vadovė Ilona Šedienė, VAMC profesinio mokymo skyriaus vedėja Danguolė Stančik, VAMC teisės profesijos mokytojas dr. Algirdas Leonas Mikaliūnas bei VAMC mokymo dalies administratorė, projektų vadovė Veslava Gaidulevič, dėmesį sukoncentravo ir atliko užduotis įgyvendindama iššūkį – „Kaip galėtume padėti žmonėms atpažinti korupcinio pobūdžio pažeidimus?“ Komandai nuoširdžiai ir geranoriškai pagelbėjo VAMC informacinių technologijų specialistas Oskaras Razulevičius.

Visų komandų idėjas vertino kompetentinga komisija.

Hakatono metu komandos sukurtą produktą galite pasižiūrėti per šią nuorodą.